Digg this topic Add to my del.icio.us Submit to SlashDot  
Reply to this topicStart new topic
> WinBuilder, VistaPE, LiveXP, NativeXp Hangisi hangi işe yarar?
artal73
post Oct 20 2007, 07:32 PM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 11,324

Turkey

Merhaba arkadaşlar, Live CD yapmak istiyorum, Microsoft işletim sistemleri hakkında ileri dzeyde bilgiye sahibim. Live CD lere aşinayım, PeBuilder ile bir deneme yapmıştım ama istediğim programları nasıl ekliyeceğim hakkında bilgim yoktu, derken bu siteyi ve Winbuilderi buldum, sitede bir ok program adından bahsedildiğini grdm hangisi ne işe yarar? İstediğim programları ekliyebileceğim bir live cd yapımı iin hangi araları nasıl kullanmam gerektiği hakkında bilgi rica ediyorum, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkr ederim. Orta seviye ingilizce biliyorum.
Go to the top of the page

+Quote Post
ekirdek
post Oct 21 2007, 01:17 PM
Post #2

Newbie
*

Member No.: 11,313

Turkey

Sitede programların scriptleri var ama livexp version programlarını nereden bulabilirim veya nasıl yapabilirim

+Quote Post
Max_Real Qnx
post Oct 30 2007, 08:21 PM
Post #3

Advanced Member

Group: .script developer
From: Istanbul
Member No.: 2,252

Turkey

QUOTE (artal73 @ Oct 20 2007, 09:32 PM) *
Merhaba arkadaşlar, Live CD yapmak istiyorum, Microsoft işletim sistemleri hakkında ileri dzeyde bilgiye sahibim. Live CD lere aşinayım, PeBuilder ile bir deneme yapmıştım ama istediğim programları nasıl ekliyeceğim hakkında bilgim yoktu, derken bu siteyi ve Winbuilderi buldum, sitede bir ok program adından bahsedildiğini grdm hangisi ne işe yarar? İstediğim programları ekliyebileceğim bir live cd yapımı iin hangi araları nasıl kullanmam gerektiği hakkında bilgi rica ediyorum, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkr ederim. Orta seviye ingilizce biliyorum.

Merhaba artal73 (IMG:../forums/style_emoticons/default/wink.gif)

ncelikle aramıza katıldığın iin teşekkr ederim. Live CD yapmanın en gzel biimi VistaPE'dir.
nk sistem dosyaları wim uzantılı olarak sıkıştırıldığından 700MB'lık bir cd'ye ok fazla yer kalmakta ve dahada gzeli sıkıştırılan dosyalar ram zerine atıldığı iin ykleme sonrası cd okuma gibi bir fiziksel işlem gerekleşmediği iin daha fazla abuk tepki verir ve buda beraberinde performans sağlar sizde Live Xp'de olduğu gibi cd okuma hızına bağlı kalmazsınız.

Winbuilder adlı derleyici program ile script olarak hazırlanmış olan dosyalar boot.wim dosyasında projelendirilir.

http://www.vistape.net/files/vistape008up2-base.rar

Bu taban dosyasını indirerek winrar yada trevi arşiv programlarından herhangi biri ile dosyayı ıkartın.

WinBuiler aıldığında Yollar sekmesinden kaynak kurulum dosyalarını belirlemeniz gerekir.
Bunun iin elinizde Vista kurulum cd'si olmalı. Kurulum dosyalarını hdd zerinde sizin belirlediğiniz boş bir klasre kopyalayın.

Bundan sonra alıştır dğmesine basmanız yeterli arkanıza yaslanın ve bırakın WinBuiler işini yapsın.

http://maxrealqnx.boot-lan.net adresini ziyaret etmeyi unutmayın zira burada bir ok script rneği bulabilirsiniz.

Tek bir sorun ıkabilir oda wimfilter driver'ın sisteminizde ykl olmamsı bu durumda WinBuilder wim uzantılı dosyaları derleyemez yada mount'layamaz.

Bunun iin bu dosyayı indirin ve sağ tıklayıp kur seeniğini sein ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Attached File  Wimfilter.rar ( 64.62K ) Number of downloads: 1

Kolay gelsin (IMG:../forums/style_emoticons/default/cheers.gif)

+Quote Post
Max_Real Qnx
post Oct 30 2007, 08:27 PM
Post #4

Advanced Member

Turkey

QUOTE (ekirdek @ Oct 21 2007, 03:17 PM) *
Sitede programların scriptleri var ama livexp version programlarını nereden bulabilirim veya nasıl yapabilirim

Merhaba ekirdek aramıza katıldığına sevindim (IMG:../forums/style_emoticons/default/wink.gif)

bu link'i dene >>>>>>>>

LiveXp benim BartPE ile ok uğraştığım bir proje idi ve bence VistaPE daha iyi.

İlla LiveXp dersen bu siteyi ziyaret et bence burası ok karmaşık yeni başlayanlar iin.

http://www.reatogo.de

+Quote Post
ekirdek
post Oct 31 2007, 05:37 PM
Post #5

Newbie
*

Member No.: 11,313

Turkey

QUOTE (Max_Real Qnx @ Oct 30 2007, 09:27 AM) *
Merhaba ekirdek aramıza katıldığına sevindim (IMG:../forums/style_emoticons/default/wink.gif)

bu link'i dene >>>>>>>>

LiveXp benim BartPE ile ok uğraştığım bir proje idi ve bence VistaPE daha iyi.

İlla LiveXp dersen bu siteyi ziyaret et bence burası ok karmaşık yeni başlayanlar iin.

http://www.reatogo.de

tşkler cheers; LiveXp lere her trl programı eklemek istiyorum script kısmı tamam ama programları livexp ye uygun nasıl dzenleyebilirim. rnek olarak Acronis true image 10.0 programını nasıl entegre edebilirim ?

İlginize tşk ederim

+Quote Post
Max_Real Qnx
post Yesterday, 07:41 PM
Post #6

Advanced Member

Turkey

LiveXp'ler konusunda hibir bilgim yok ama verdiğim linklerde olamsı lazım.

VistaPE ile ilgili bir sorun olursa ben burdayım ama diğer projelerle bir bağlantım malesef yok (IMG:../forums/style_emoticons/default/crazy.gif)

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic

Members Who Viewed Topic Today ()

Display Mode: Standard · Switch to: Linear+ · Switch to: Outline

Track this topic · Email this topic · Print this topic · Subscribe to this forum

RSS Lo-Fi Version Time is now: 3rd November 2007 - 12:17 AM

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it